Bajkowe wysłanniczki Mikołaja odebrały listy od dzieci

A tym Mikołajem, który sprawi radość dzieciom z Zespołu Szkół Specjalnych może ponownie zostać każdy z nas. W Zespole Szkół Specjalnych pojawiły się postacie z bajek wraz ze śnieżynkami, które naprawdę pochodzą z „Bajki” (przedszkole).

Po przywitaniu i występach zabrały od dzieci listy do św. Mikołaja. Uczniowie obiecali, że teraz będą grzeczni i z niecierpliwością będą wypatrywać Mikołaja z wymarzonymi prezentami. Po raz kolejny w rolę darczyńców wcielą się chojniczanie.

Dzieci napisały listy, w których opisały swoje życzenia i prośby do Świętego Mikołaja. Podarowanie świątecznej paczki nie musi być zasługą jednej osoby. Zachęcamy do tego, aby podjąć się wspólnego dzieła i do jednego prezentu zaangażować członków rodziny lub kolegów i koleżanki z zakładu pracy. Darczyńcy mogą pozostać anonimowi, ale wcale nie muszą – z pewnością miło będzie wiedzieć dzieciom oraz ich rodzicom, komu mogą zawdzięczać świąteczną radość – wyjaśniają organizatorzy akcji.

Listy z życzeniami można odbierać w biurze Promocji Regionu Chojnickiego i do 15 grudnia przynosić paczki. – Przekonajcie się, jak miło jest być świętym Mikołajem! – zachęcają organizatorzy.  W altach poprzednich akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. W tym roku Mikołaj zaniesie 94 paczki do uczniów.