ChCK Chojnice

Trwa remont Chojnickiego Centrum Kultury

Po pięciu tygodniach od ostatniej wizyty dziennikarze ponownie zajrzeli dziś na budowę/remont Chojnickiego Centrum Kultury. Przyznać trzeba, że od tamtego czasu sporo się zadziało i sporo się zmieniło na zewnątrz i wewnątrz.

Teoretycznie do zakończenia prac pozostał jeszcze miesiąc. – Wiele ogniw ma wpływ na to czy wszystko uda się do tego czasu dopiąć, ale sytuacja wygląda dobrze – mówi Jacek Domozych, dyrektor wydziału budowlano-inwestycyjnego w chojnickim ratuszu.

Potwierdza to Józef Urbaniak, który w konsorcjum z innymi firmami przejął remont. – Termin jest realny do wykonania, większych zagrożeń na ten moment nie ma, a jak widać, dużo przez ostatni miesiąc udało się zrobić – mówi Józef Urbaniak.

Od ostatniej wizyty dziennikarzy w ChCK m.in. położono płytki, sufity, zamontowano pompy, wentylacje, położono elewację. Za kilka dni ma ruszyć ogrzewanie gazowe. Widać też postęp prac na zewnątrz ChCK – budowane są chodniki i parking.

Pracownicy ChCK też nie mogą się już doczekać końca prac. Z przygotowaniem hucznego otwarcia jeszcze czekają, aż ostatni majster zejdzie z placu budowy i gdy załatwione zostaną wszystkie odbiory i pozwolenia.

Tekst i fot. (olo)